Головна / Догляд за зовнішністю / Як правильно фарбувати вії тушшю?

Як правильно фарбувати вії тушшю?

Плескати довгими, пухнастими віями — що може бути природніше для жіночої чарівності? Ні пухкі губи, ні високі вилиці не виробляють такого карколомного ефекту, як обрамлені красивими віями очі. А як зробити вії красивими? Це вміння властиве всім привабливим дівчатам, і воно полягає в умінні правильно фарбувати вії тушшю, щоб вони були довгими, вигнутими і виразними. Обсяг вій і відсутність грудочок від туші теж важливо, тому що виходить, що правильно нафарбувати вії тушшю не так вже просто.

Тим не менш, нанесення туші на вії — це всього лише частина макіяжу, і лише деякі дівчата готові витрачати на цю процедуру багато часу і сил. Особливо вранці, перед виходом з дому на навчання або роботу, коли потрібно нафарбувати вії тушшю красиво, правильно і як можна швидше. Втім, якщо ви навчитеся ідеально фарбувати вії тушшю, то не виключено, що цим і обмежитеся, тому що виразних, опушених очей буде достатньо для природного денного макіяжу.

Ідеальна туш для вій. Як вибрати підходящу туш для вій?
Туш для вій — дуже жіночний і разом з тим універсальний засіб декоративної косметики. Представниці прекрасної статі підфарбовували очі протягом практично всієї історії людства, використовуючи для цього сажу, віск та інші натуральні речовини. Але тільки в XIX-XX століттях туш для вій набула сучасної форми, зручну для застосування і зберігання. Маркетингова легенда переконує нас, що американець-творець туші назвав її в четь своєї сестри: Мейбеллін. Але насправді туш для вій була винайдена мінімум на півстоліття раніше англійцем Риммелом.

Втім, у свій час і Мейбел, і Ріммел, і Макс Фактор, і інші діячі індустрії краси, косметики та макіяжу доклали руку до створення і вдосконалення туші для вій. Саме завдяки їм сучасні дівчатка можуть фарбувати вії тушшю різних видів, в залежності від своїх бажань і природних даних:

 • Подовжуюча туш. По суті, будь-яка туш робить вії візуально довшими і помітніше, хоча б просто за рахунок фарбування. Але випускаються і спеціальні туші для вій з ефектом подовження за рахунок мікроскопічних волокон, перемішаних з фарбувальної масою. Ці волокна переносяться на вії щіточкою і нею ж розподіляються, як би дорощуючи своєю довжиною кінчики вій.
 • Розділяюча туш не зробить вії запаморочливо довгими, але замість цього створить доглянутий, здоровий і придатний для повсякденного використання зовнішній вигляд. Особливість розділяє туші полягає у властивостях її аплікатора: твердого, з жорсткими щетинками, розташованими на відстані один від одного. Часто це не стільки щіточка, скільки мініатюрний гребінець з силіконовими зубчиками.
 • Підкручуюча туш надає віям чарівний вигин — природний, але трохи перебільшений, щоб розкрити погляд. Цей ефект досягається за рахунок форми пензлика, яка зігнута півколом. Останнім часом з'явилися супермодні аплікатори для туші у вигляді шипастої кульки, призначені для ефектного підкручування вій одночасно з нанесенням туші.
 • Туш для об'єму вій трохи густіша, ніж інші різновиди. Її склад обволікає вії і робить їх фактично товщими, а візуально — пухнастими. Туш для створення об'єму наноситься більш широкою і густою щіточкою. Саме цей вид туші частіше інших утворює грудочки на віях.
 • Лікувальна/поживна туш збагачена вітамінами, маслами та іншими біологічно активними речовинами, які зміцнюють вії і сприяють їх зростанню. Будь-яка з названих вище різновидів може бути вітамінізованою, але краще купувати лікувальну туш в аптеці або спеціальному магазині фармацевтичної косметики.

Виробники косметики намагаються догодити покупцям, тому в більшості випадків поєднують відразу кілька властивостей в одному продукті. Так, можна знайти і купити подовжуючу і туш з ефектом підкручення для вій, туш з ефектом об'єму і поділу. З одного боку, це начебто зручно і зовсім не погано. З іншого боку, якщо ви заглянете в кейс з косметикою, якою користується професійний візажист, то побачите, що він використовує в роботі якісну, перевірену, але найпростішу туш без «спецефектів». І ми радимо послідувати його прикладу і не покладатися на гучний бренд і/або яскраву упаковку, а навчитися правильно фарбувати вії тушшю будь-якого типу.

Як правильно фарбувати вії тушшю: покрокова інструкція
Тепер ви знаєте, що різні види туші для вій полегшують завдання, але правильно нафарбувати вії можна будь якою тушшю, яка у вас є. Це може бути кольорова туш, водостійка і/або гіпоалергенна. Головне наносити туш на вії правильно:

 • Користуйтеся тільки якісної тушшю з актуальним терміном придатності. Прострочена туш стає густою, груднястою і лягає на вії нерівномірно, негарно. Більше того: натуральні компоненти в її складі мають термін придатності, після якого псуються, викликають роздратування, почервоніння, печіння слизової оболонки очей і навіть випадання вій.
 • Начисто видаліть з вій залишки косметики, якщо не хочете, щоб вії злиплися в неохайні «павукові лапки». З цієї ж причини наносьте туш тільки на абсолютно сухі вії. Єдиний допустимий виняток — лікувальні сироватки і гелі, які наносяться під туш.
 • Перед нанесенням туші вії можна злегка підкрутити — це не завадить навіть якщо ви користуєтеся тушшю з вигнутим аплікатором. Плойки для вій створюють стійкий вигин, але пошкоджують вії із-за нагріву. Зате механічними щипцями для завивки вій можна користуватися щодня.
 • Злегка підніміть лице, але дивіться в дзеркало перед собою, щоб вії виявилися злегка опущеними. Візьміть пензлик з аплікатором у праву руку, наберіть невелику кількість туші на всю довжину щіточки і нанесіть на верхні вії з нижньої сторони, по всій ширині століття.
 • Намагайтеся нанести основна кількість туші на корені вій, щоб до кінчиків розтягнулися тільки залишки. Це збереже природну інтенсивність кольору, підкреслить лінію росту вій. Для цього на мить затримайте аплікатор у основі вій, а потім продовжуйте рух до їх кінчиків.
 • Наносьте туш плавним, рівномірним рухом, не відриваючи щіточку до тих пір, поки вона не пройде всю довжину вій від коренів до кінчиків. Направляйте руку вгору і злегка убік, до скроні, відчуйте, як волоски пружинять під аплікатором, щоб підкреслити розліт вій і мигдалеподібний розріз очей.

 

Фарбувати чи ні нижні вії, залежить від стилю макіяжу, розміру і форми очей. Для створення «оксамитового» ефекту в макіяжі «смокі айс» бажано фарбувати нижні вії, використовуючи мінімальну кількість туші і мініатюрну, вузьку щіточку. В денному макіяжі краще не фарбувати нижні вії, щоб очі не втомлювалися, а туш не обсипалася протягом дня.

Робота над помилками. Як фарбувати вії тушшю без грудочок?

Навіть досвідчені візажисти іноді допускають промахи, що вже говорити про звичайних дівчат, які намагаються красиво нафарбувати очі, а замість цього бачать у дзеркалі злиплі вії і зіпсований макіяж. Запам'ятайте, з якою б метою ви не прагнули нафарбувати вії — для обсягу, подовження або просто кольори — є тонкощі, дотримання яких убереже вас від помилок в макіяжі очей:

 • Якщо фарбуєте вії вдома, скористайтесь не вбудованим аплікатором на ковпачку, а окремим пензликом для туші. Спеціальні інструменти завжди діють акуратніше, а коли потрібно нафарбувати нижні вії, то без вузької пензлика просто не обійтися.
 • Якщо вії виглядають масивно і грубо, спробуйте не фарбувати всі вії, а обмежтеся зовнішньою частиною віка. Інтенсивно прокрасьте вії біля зовнішнього куточка ока, прокрасьте середню частину і зупиніться приблизно за третину довжини віка від внутрішнього куточка ока.
 • Існують спеціальні рідини розріджувачі для туші. Якщо ваша улюблена туш загусла, вам дуже шкода викидати і ви впевнені, що усередині флакона ще досить вмісту, то спробуйте розчинити загуслу туш, але ніколи не використовуйте для цього будь-які інші рідини, крім спеціально призначеною виробником.
 • Після того, як вії нафарбовані, почекайте півхвилини і переконайтеся, що туш висохла і не розмажеться. Потім візьміть гребінець для вій і обережно прочешіть верхні вії, надаючи їм вигин і видаляючи можливі надлишки туші та/або грудочки.
 • Якщо їм не вистачає об'єму, то наносити один за одним декілька шарів туші безглуздо — так ви досягнете тільки неохайного, вульгарного вигляду, а зайва туш обов'язково осиплеться. Краще обмежтеся невеликими, але акуратними і здоровими віями.

 

У глянсових журналах часто зустрічається порада припудрити вії поверх туші, а потім нанести ще один шар — нібито цей хитрий прийом запозичений з арсеналу зоряних візажистів і використовується ними при створенні макіяжу знаменитостям. Ті, хто вже встиг випробувати описану методику на собі, переконалися, що з її допомогою можна домогтися тільки грудок туші на віях. Тим, хто ще не встиг зіпсувати собі макіяж, радимо не здійснювати необачних дій і вчитися правильно фарбувати вії тушшю, без таємничих ритуалів. Повірте, це дозволить вам виглядати природно, привабливо і впевнено.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


5 − три =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.