Головна / Спорт / Як правильно дихати при віджиманнях від підлоги?

Як правильно дихати при віджиманнях від підлоги?

Дихання відіграє дуже важливу роль при виконанні різних фізичних вправ. Правильне дихання сприяє чіткої ритміки рухів, не створює перешкод амплітуді рухів корпусу при віджиманнях, збільшує загальну витривалість і переносимість навантаження. Неправильне дихання може привести до зворотного ефекту. Особливо небезпечні затримки дихання, які можуть стати причиною проблем з серцево-судинною системою і здоров'ям в цілому.

woman-doing-push-ups-pink

Як правильно дихати при віджиманнях від підлоги

Правильним диханням при виконанні будь-яких силових вправ, в тому числі і віджимань, вважається техніка при якій в негативній фазі руху йде вдих, а на його позитивної частини — видих. Негативною фазою руху прийнято вважати період, коли м'язи розтягуються під впливом навантаження, позитивною — коли скорочуються. У випадку з віджиманнями негативної буде фаза згинання рук у ліктях та рухи корпусом до опорної площини, позитивною — фаза розпрямлення рук і повернення у вихідне положення. Отже, при згинанні рук необхідно виконувати вдих, а при їх розпрямленні — видих.

Саме такий порядок дихання обумовлений тим, що на вдиху в організмі вже є певне навантаження, пов'язане з роботою на вдихання повітря, що супроводжується підвищенням артеріального і внутрішньочеревного тиску. «Довантажувати» організм додатковою фізичним навантаженням у даний момент було б вкрай не розумно. Тому, видихаючи, набагато легше концентрувати м'язові зусилля чисто на фізичних вправах.

На перших етапах віджимань вам може здатися незручною правильна техніка дихання, можливі часткове або повне порушення його ритму. Але з часом ви обов'язково до нього звикнете і доведете до автоматизму на рівні підсвідомості. А надалі правильне дихання обов'язково допоможе вам при встановленні особистих рекордів при віджиманнях від підлоги.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− два = 6

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.