Головна / Сад, город / Як посадити насіння помідорів на розсаду?

Як посадити насіння помідорів на розсаду?

Томати є однією з найулюбленіших культур серед багатьох садівників нашої країни. Складно уявити собі хоча б один город, на якому не росли б ці соковиті і стиглі краснобокі і жовтобокі овочі. На жаль, вирощувати смачні помідори досить непросто. Перша складність, з якою стикаються городники у непростій справі отримання відмінного врожаю, це посів насіння томатів. На жаль, у багатьох регіонах нашої країни, що відрізняються довгою зимою і нетривалим летом, про висадку насіння у відкритий ґрунт не може бути й мови. Томати просто не встигнуть не те що розпочати плодоносити, а навіть зрости на відкритій ділянці. Саме з цієї причини садівники висаджують насіння томатів на розсаду в домашніх умовах.

Як правильно почати процес вирощування томатів? Багато городників задаються цим питанням. Адже саме від правильної посадки насіння, дотримання строків посіву, а також від сили і міцності розсади залежить успіх у вирощуванні томатів. Сьогодні ми з вами зупинимося на розгляді такого питання, як посадка насіння томатів на розсаду.

Це потрібно знати!

Багато садівники при посадці томатів керуються інструкцією, розташованою на звороті пакетики з насінням. Однак дуже часто дотримання таких рекомендацій призводить до досить сумних наслідків. Розсада виходить невеликою за розмірами, з тонкими стеблами і листям, слабка і дуже тендітна. Висаджувати такі посадки томатів у відкритий грунт небезпечно не тільки у травні, але і в червні. Швидше за все, така розсада просто загине. Чому ж так виходить? Справа в тому, що виробники насіння, в більшості випадків, дають рекомендації для сприятливих кліматичних зон. Але те, що прекрасно зросте десь у південному регіоні, зовсім не обов'язково зійде в кліматичних умовах середньо смуги. Саме тому важливо враховувати і природні умови свого регіону, і рекомендації, які ми пропонуємо для вас в цій статті.
Томати і зірки. Як правильно сіяти насіння за місячним календарем

Багато початківців городників подумають, що залежність фаз місяця і посадки насіння — це пережиток минулого. Проте досвідчені городники знають, що це абсолютно не так. Навіть наші далекі предки орієнтувалися саме на місяць, що дозволяло їм отримати відмінний урожай. Ми не будемо перечити предкам і висадимо насіння томатів на розсаду згідно необхідної фазі місяця.

Це цікаво!

Багато садівники купують спеціальні місячні календарі, де докладно розписано кожен день, відповідна йому фаза місяця, а також правила висадки насіння у кожен з цих днів. Якщо ви не хочете купувати календар або у вас просто немає на це часу, скористайтеся рекомендаціями наших предків. Для наших прадідів дні коли настає молодик означали табу на висадку насіння. Вважалося, що висіяні в молодика рослини або не сходять, або не дадуть гарний урожай, або зовсім загинуть. Саме з цієї причини насіння на розсаду не слід висаджувати на молодий місяць, ні за два — три дні до нього, ні протягом декількох днів після.
Тепер визначимося з тим, на якій фазі місяця слід висаджувати насіння томатів. На цей рахунок у наших предків також була своя думка. Вважалося, що такі культури, як, наприклад, буряк або морква, слід висаджувати на убуваючому місяці. Справа в тому, що буряк і морква плодоносять в землі (адже нас не цікавить урожай бадилля). А ось томати слід садити на зростаючому місяці,тому що вони плодоносять над поверхнею грунту. З місячним календарем ми розібралися. Тепер визначимося з тим, які слід створити умови для вирощування здорової і міцної розсади.

Підготовка насіння помідорів до висадки
Будь-який досвідчений садівник скаже вам, що успішна посадка насіння на розсаду неможлива без попередньої підготовки самого насіння. Що ж варто зробити? Перш за все, потрібно перевірити їх на повновісність. Адже багато в чому саме від цього якості насіння залежить урожай томатів. Перевірити повновісність насіння помідорів дуже просто. Достатньо лише помістити насіння в ємність, що містить 5% сольовий розчин. Всі ті насіння, які спливуть на поверхню, можна збирати і сміливо викидати. Інші (ті що потонуть) слід зібрати і ретельно просушити.

Подальша обробка насіння зводиться до їх промивання в розчині перманганату калію і подальшого просушування. На цьому підготовка насіння томата до висадки завершена. Тепер потрібно підготувати грунт для розсади.

Підготовка грунту для посіву насіння помідорів
Томати — це досить вибаглива культура. Тому грунт для вирощування розсади слід підготувати якомога ретельніше.

Існує два основних шляхи підготовки грунту для вирощування розсади помідорів. Перший — придбання вже готової суміші в спеціалізованому квітковому магазині. Томати люблять пухку, пористу, а також волого — і водопроникну землю. Саме на грунт з такими властивостями слід звернути увагу, якщо ви зважитеся придбати вже готові пакети з землею. Другий шлях підготовки ґрунту — це приготування ґрунтосуміші в домашніх умовах.

На замітку!

Підготовка грунтосуміші — це досить непросте заняття. Але саме від складу ґрунту багато в чому буде залежати ефективність вирощування розсади. Виключно з цієї причини, якщо ви ніколи раніше не займалися посівом насіння томатів на розсаду, краще придбайте готовий грунт в спеціалізованому магазині.
Існують безліч різних варіантів приготування живильної ґрунтосуміші для томатів. Ось один з них: необхідно взяти по одній частині торфу, перегною і дернової землі. Всі компоненти потрібно ретельно перемішати. Щоб приготувати одне відро грунтової суміші, потрібно до перерахованого складу інгредієнтів додати два сірникових коробка суперфосфату і п'ятсот грам деревного попелу.

Висадка насіння томатів на розсаду
Висаджувати насіння помідорів на розсаду можна в ящики або горщики. Якщо ми плануємо вирощувати розсаду в ящику, то відстань між посадками повинна бути не менше п'яти або навіть шести сантиметрів. На один горщик має припадати не більше двох насінин. Дотримання густоти посадок дуже важливо, адже від неї залежить здоров'я розсади. Занадто густі посадки можуть призвести до розвитку чорної ніжки та загибелі рослин. Глибина посадки насіння не повинна перевищувати одного сантиметра.

Спочатку посадку рясно поливають і вкривають зверху поліетиленом чи склом. Таким чином, формується міні-парник. Після появи перших сходів парник прибирають. Полив розсади повинен бути помірним. Краще зволожувати грунт в ранкові години. Після того, як розсада досить підросте, її пікірують по окремим горщикам. Приблизно з березня посадки починають загартовувати, виносячи на свіже повітря в сад. Тривалість таких «прогулянок» може збільшуватися від декількох хвилин до однієї — двох годин. Це дозволить надалі успішно пересадити розсаду у відкритий грунт.

Дотримання простих, але дуже важливих правил дозволить вам отримати з насіння гарні соковиті помідори, які прикрасять своїм чудовим і неймовірно апетитним виглядом ваш стіл і припадуть як не можна до речі до будь-якої трапези. Любіть свій город, піклуйтеся про свої посадки, і тоді всі ваші мрії про багатий врожай обов'язково збудуться!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


п'ять × = 25

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Есть еще один хороший совет для оформления праздника покупайте гелиевые шары в Днепре с доставкою .