Іноді великий вибір не здається плюсом. Роблячи ремонт у новій квартирі, люди часом не можуть зрозуміти, якому кольору ламінату і міжкімнатних дверей віддати перевагу. Приходячи в спеціалізований магазин, вони остаточно губляться. В цьому випадку треба розібратися з вже наявними інтер'єром квартири.
Інструкція
- Визначтеся спочатку з чимось одним. Почніть, наприклад, з підлоги.
- Вибирайте колір, відштовхуючись від передбачуваного інтер'єру. Якщо ви купуєте дорогий ламінат (він прослужить близько 15 років, дешевий – значно менше), то має сенс знайти матеріал нейтрального кольору, який підійде під будь-які стіни і меблів. Протягом 15 років, ви ще не раз зробите косметичний ремонт. Тому 10 разів подумайте, перш ніж купувати ламінат якого-небудь екзотичного тону. Задайте собі питання: чи буде він доречний в поєднанні з іншим інтер'єром?
- Шукайте матеріал світлого золотисто-жовтого відтінку. Він буде гармоніювати з будь-якими кольорами. Якщо ж вам все-таки хочеться підлогу іншого кольору, пам'ятайте кілька правил. Рудуватий відтінок ламінату не поєднується з «будуарными» відтінками і з кольорами води і вимагає якусь риму в інтер'єрі (руде крісло, рудий абажур і т. д.). Темні кольори поєднуються тільки зі світлими меблями, чорна підлога не гармонує з теплими кольорами. З приводу менш поширених кольорів проконсультуйтеся з дизайнерами в магазині.
- Вибирайте двері, відштовхуючись від відтінку ламінату. На кухні, а так само в передпокої і невеликих кімнатах буде краще, якщо кольори підлоги та дверей будуть збігатися. Контрастні відтінки теж мають право на існування, але і тут є два правила. По-перше, контраст повинен бути помітним. По-друге, підлога, двері і меблі повинні бути або холодних або теплих кольорів, в іншому разі поєднання буде дисгармонійним.
- Виберіть плінтус. Це сполучна ланка між підлогою і дверима, і обійти його стороною не можна. Якщо двері темні, ламінат – світлий, плінтус можна підібрати, як під один колір, так і під інший. Якщо навпаки, купуйте плінтус під колір дверей.