Головна / Сад, город / Як пересадити петунію?

Як пересадити петунію?

Ніхто і ніколи не народжувався готовим фахівцем. Саме фахівцем в широкому сенсі цього слова. Для того щоб знати і вміти виконати щось, необхідно спочатку отримати необхідні знання та відпрацювати їх на практиці. Це абсолютно справедливо до такої сфери діяльності, як квітникарство. Адже щоб створити щось дійсно варте на своїй присадибній ділянці, необхідно докласти чимало зусиль. Всі рослини дуже різні, і в догляді за кожним з них потрібний індивідуальний підхід.

Різні квіти люблять різний світловий режим, специфічні грунту і т. д. Все це абсолютно справедливо і по відношенню до петунії. Саме про цю чудовою представниці сімейства Пасльонових і можливі способи її пересадки і піде мова сьогодні.

Петунія — рослина, яка дала ім'я астероїду
Дивовижної краси рослина є найяскравішим представником сімейства Пасльонових. Це дивно, але в честь петунії був названий астероїд, відкритий 24 листопада 1921 року. На дачних ділянках і міських клумбах нас привітно зустрічає петунія гібридна (садова) (Petunia. x hybrida), яка є результатом кропіткої роботи селекціонерів зі схрещування різних видів рослин.

Петунія відноситься до багаторічників, однак найчастіше вирощується як однорічник. Вона відрізняється сильно розгалуженими стеблами, як правило, сланкими. Залежно від сорту листки петунії можуть бути і з загостреним кінцем, і з тупим. Вони розташовуються на стеблі в порядку черги. Якщо за що садівники і люблять петунію, так це за її дивовижні квіти. Залежно від сорту вони можуть досягати в діаметрі від 5 до 9 см, квітки завжди поодинокі, мають воронкоподібну форму. Двогніздова коробочка є плодом петунії. Цвіте це чудове рослина, в більшості випадків, з початку літа і до самих заморозків. Період цвітіння, форма, забарвлення віночка залежать від конкретного сорту рослини.

Петуния, незважаючи на свою дивну красу і виняткову декоративність, є на рідкість невибагливою рослиною. До поливу вона ставиться досить спокійно. Рослина може тривалий час підтримувати цвітіння навіть при великій кількості води. Однак в особливо дощові місяці петунія може зреагувати і припинити цвісти.

Петунія любить, щоб її розміщували на добре освітлених ділянках саду. У такому випадку вона прагне радувати садівників своїм цвітінням як можна раніше. До складу ґрунтів петунія також невибаглива, вона чудово росте в різних среднеудобренных землях.

Два способи вирощування петунії
Розмноження рослини відбувається насіннєвим способом. При цьому існують два варіанти пророщування насіння: через розсаду і шляхом висаджування у відкритий грунт.

  • Перший спосіб найчастіше застосовують до крупноквіткових сортів рослин. Насіння петунії висівають в ящики із заздалегідь підготованим субстратом. Краща земля для дрібних насіння петунії — пухка і вологоємна. Багато рослинники воліють здобувати вже готову суміш у квіткових магазинах, однак у такому випадку слід перевірити її кислотність (вона повинна бути не більше 5,8-6,0). З-за високого вмісту солей також можуть виникнути проблеми з пророщуванням розсади. Тому і рівень кислотності ґрунту та вміст солей необхідно регулювати самостійно.

 

Спочатку в ящик необхідно висипати дренаж і субстрат, рясно полити, і лише на наступний день висадити насіння. Зазвичай посадка відбувається не раніше кінця лютого-початку березня. Зверху посіви потрібно накрити поліетиленом чи склом і поставити в тепле, добре освітлене приміщення. Температура в кімнаті повинна бути не нижче +22...+25 градусів. Необхідно стежити за зволоженістю субстрату і по мірі висихання обприскувати землю за допомогою пульверизатора, а також регулярно додавати воду в піддон. Скло або поліетилен необхідно перевертати не рідше двох разів на добу. Приблизно через 5-7 днів можна буде спостерігати перші сходи. Після появи двох життєздатних листочків молоді паростки пікірують по окремих горщиках. В такому випадку теж важливо дотримуватися режиму вирощування. Щоб розсада не витягувалась, і надалі рослини зберегли свою декоративність, пікіровані паростки витримують при температурі +22 градуси близько півтора-двох тижнів, а потім знижують температуру до +18 градусів.

При такому режимі рослини виходять більш компактними. Остаточно пересаджувати молоді паростки у відкритий грунт необхідно не раніше травня, коли на вулиці встановиться стабільно позитивна температура. Крім того, вірною ознакою того, що пора пересаджувати розсаду, є поява коренів з нижнього отвору горщика для розсади.

  • Другий спосіб — висаджування безпосередньо у відкритий грунт — застосовують для рослин з дрібними квітками. Сіянці, як правило, ростуть дуже повільно і неймовірно чутливі до режиму поливу, а також до складу грунту. Ні в якому разі не можна допускати загущення посадок. Оптимальна кількість рослин на один квадратний метр землі не повинно перевищувати 10 штук.

 

Отже, ми з вами визначилися, що пересадка петунії здійснюється в той момент, коли садівник вирішує висадити розсаду у відкритий грунт або пікірувати молоді паростки по окремих горщиках. Для досвідчених квітникарів ця операція не надто складна, а от новачкам доведеться попітніти. На жаль, неправильна посадка може призвести до того, що рослина або втрачає свою декоративність, або занедужує, або просто гине у відкритому грунті. Давайте визначимо основні помилки, які можуть завадити нам виростити шикарну петунію на присадибній ділянці або балконі.

Основні помилки при пересадці петунії

  • Неправильна пікіровка. Пікірувати петунію слід тільки тоді, коли у неї з'явиться хоча б два життєздатних листочка. Пересаджують молоді саджанці по окремим горщикам тільки із земляною грудкою. Виконувати процедуру пікіровки краще в похмурий день ближче до вечора. В іншому випадку, жаркі промені полуденного сонця можуть негативно позначитися на молодих растеньицах.
  • Неправильне заглиблення рослини. Невірно вибрана глибина посадки розсади у садовий грунт може призвести до того, що рослина так і не зможе порадувати садівника своїм вишуканим цвітінням. Якщо посадити петунію занадто глибоко, то це може негативно позначитися на розвитку рослини. Надто близька до рівня землі посадка може сприяти оголення коренів. Тому занурювати розсаду у відкритий грунт слід не вище сім'ядольних листочків.
  • Пересаджування у відкритий грунт без загартовування. Незважаючи на те, що петунія є досить холодостійким рослиною, пересаджування у відкритий грунт незагартованих паростків може стати фатальною для рослини. Навіть самі міцні сіянці петунії потребують загартовуванні. Тому слід регулярно виносити молоді паростки на годину-півтора на вулицю. Тоді вони з легкістю перенесуть пересадку з тепличних умов квартири у відкритий грунт.

 

Вирощування петунії — це досить непросте заняття. Якщо ви хочете, щоб ці дивовижні садові красуні радували вас і ваших близьких і прикрашали своїм цвітінням клумби, рабатки і бордюри, подбайте про правильне пікіруванні і пересадки молодих росточков петунії у відкритий грунт!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ один = 8

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.