Головна / Сад, город / Як обрізати кімнатні троянди

Як обрізати кімнатні троянди

Вирощування кімнатних троянд – це справа клопітка і копітка. Однак кущ, що цвіте буйним цвітом на власному підвіконні, — це гордість для будь-якого квітникаря. Щоб рослина добре цвіла і нормально переносило зимівлю, необхідно своєчасно і правильно його обрізати. Після цієї процедури у нього утворюються нові бічні пагони, а значить, і додаткові рожеві бутони. Обрізаний кущ кімнатної троянди не тільки красиво і акуратно виглядає, але і таким чином омолоджується.

Як обрізати кімнатні троянди

Вам знадобиться

 • — гострий ніж або секатор;
 • — вода, суміш піску і торфу або спеціальний магазинний грунт (для розмноження троянд).

Інструкція

 1. Ознайомтеся з характеристиками даного сорту кімнатної троянди – від сортових відмінностей може залежати глибина і частота обрізки одомашненої рослини. Приміром, у бенгальської троянди тільки прищипують дрібні пагони без квітів, а у чайно-гібридної – роблять обрізку на 3-4 вічка. Головний принцип обрізання троянд такий: якщо вони погано кущаться і утворюють довгі самотні пагони, то необхідно робити регулярні прищипування верхівок для розвитку бічних гілочок. При цьому кущ формується на смак квітникаря.
 2. Виберіть відповідний час для обрізки домашніх троянд. Вважається, що найкращі результати дає обробка рослин в кінці березня-початку квітня, коли вони благополучно перезимували, але ще не мають бруньок, що розпустилися. Своєчасне обрізування пагонів прискорює цвітіння трояндового куща.
 3. Обрізку троянд необхідно здійснювати виключно гострим ножем, щоб зріз ні в якому разі не був рваним – інакше рослина може загинути. Крім того, зрізати пагони троянд потрібно під невеликим нахилом і на півсантиметра вище бруньки. Повинно бути виключено стікання води при поливі з зробленого надрізу, тому коса лінія повинна бути направлена тільки в напрямку до вічка!
 4. Починайте обробку трояндового куща з його проріджування. Приберіть старі, пошкоджені і відморожені гілочки; на слабкшй рослині пагони варто лише скоротити на один вічко. На кущистій, здоровій троянді необхідно відсікти всі слабкі відростки, що ростуть всередину кущика; якщо у пагона відсутня верхівкова брунька, або він дуже викривлений, його також необхідно прибрати.
 5. Приступайте до основнго обрізання кімнатної троянди. Тут потрібно звернути увагу на наступні моменти:
  • Якщо у трояндового куща великі квіти, залиште на кожному пагоні від 3 до 6 бруньок; при цьому сильні гілки укоротіть лише злегка, а слабкі зробіть більш короткими;
  • Коли троянда погано цвіте, омолодити її також потрібно з допомогою глибокої обрізки; видаліть всю стару і хвору деревину;
  • Якщо ви вирощуєте поодинокі рослини, то обмежте прищіпку верхівок. В цьому випадку потрібно прибрати лише слабкі пагони, здорові ж обрізати помірно.
 6. Коли ваші домашні троянди відцвітуть, зріжте зів'ялі квіти, щоб вони не обтяжували гілку — тоді доглянута рослина швидше розкриє бутони в наступний раз.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


сім − 3 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.