Головна / Авто та мото техніка / Як натягнути ремінь гідропідсилювача керма?

Як натягнути ремінь гідропідсилювача керма?

Приводні ремені навісного обладнання автомобільного двигуна з часом розтягуються, з-за чого зменшується сила їх натягу. Це викликає неприємний свист при роботі генератора і гідропідсилювача керма. 

Вам знадобиться

  • — набір ключів;
  • — гараж з ямою;
  • — домкрат;
  • — наждак;
  • — ліхтарик;
  • — викрутка.

Інструкція
1. Визначте, з якої сторони знаходиться гідропідсилювач керма. Для цього подивіться, до якого агрегату підводяться шланги від рульової рейки.
2. Заженіть машину на яму, обов'язково затягніть стоянкове гальмо, потім зніміть переднє колесо з того боку, де знаходиться гідропідсилювач. Коли піднімете машину за допомогою домкрата, підкладіть дошки або дерев'яний брусок під передній важіль, щоб запобігти можливе падіння автомобіля під час роботи. Пам'ятайте, що виробники не рекомендують використовувати домкрат в якості підставки.
3. Демонтуйте захист двигуна. Для цього, за допомогою викрутки вийміть всі пластикові кліпси, на яких кріпиться фартух, потім за допомогою торцевого ключа відкрутіть кріпильні болти, якщо вони є.
4. Візьміть ліхтарик або переноску з лампочкою і уважно огляньте кріплення гідропідсилювача керма. Знайдіть регулювальний болт. Якщо на агрегаті накопичилося багато бруду, очистіть його і ті болти, які будете відвертати за допомогою металевої щітки.
5. З допомогою ключа відверніть навісний болт гідропідсилювача керма. Буває так, що між головкою цього болта і стінкою моторного відсіку дуже мало місця, звичайний накидний ключ не може його відвернути і стирає межі на голівці, а торцевим ключем туди не потрапити з-за великої висоти головки цього ключа. В цьому випадку вам доведеться сточити на наждаку головку торцьового ключа, щоб відвернути навісний болт, інакше ви не зрушите з місця корпус гідропідсилювача.
6. З допомогою накидного ключа повертайте регулювальний болт так, щоб ремінь натягався. Сильно натягувати не треба, інакше швидко вийде з ладу підшипник на гідропідсилювачі. Оптимальна сила натягу ременя 5-7кг. Її можна побічно визначити за прогину ременя, натискаючи пальцем на середину із зусиллям близько 3-4кг. При невеликій довжині, коли шків знаходяться поруч, ремінь повинен продавлюватися на 3-5 мм, при відстані близько 40-50см, ремінь може продавлюватися на 1,5-2см.
7. Слід так само зробити тест на надмірний натяг. Для цього візьміться пальцями за ремінь посередині між шківами, відтягніть і відпустіть, як струни на гітарі. Якщо звук, видаваний ременем був короткий і низький, значить все добре. Якщо звучання довге з високим тоном, значить, ремінь перетягнутий і треба зменшити його натяг.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


вісім + = 13

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.