Головна / Спорт / Як мотивувати себе на спорт?

Як мотивувати себе на спорт?

Про користь спорту знають все. Але між знанням і ділом — якщо не прірва, то вже точно відстань, подолати яке одним махом під силу далеко не всім. І це нормально, адже лінь, в хорошому розумінні цього слова, властива всім живим організмам. Вона дозволяє берегти енергію, накопичувати сили і взагалі «не нариватися». Саме тому кішки сплять по 20 годин на добу, пташки затихають із заходом сонця, а тюлені так люблять валятися на сонечку. Але ми-то з вами не пташки і, тим більше не тюлені, і нам нема чого накопичувати жирок на зиму. Навпаки: ми розуміємо, що для здоров'я та краси від нього краще якраз позбавлятися, і фізичне навантаження підходить для цього якнайкраще. Так як же перетворити це розуміння в дію? Для цього потрібно просто правильно мотивувати себе на спорт.

«Лінь — двигун прогресу», і інші «відмазки» від занять спортом
Чим менше фізичної активності у вашому житті — тим складніше буде вмовити і привчити себе її збільшити. Так вже ми влаштовані, що не любимо напружуватися і втомлюватися. Тому більшість людей не замислюються про фізкультуру до тих пір, поки їх організм не починаємо помітно сигналізувати про її необхідність. Як правило, це відбувається не в юному віці, а з часом, коли накопичується зайва вага (який раніше легко йшов без особливих зусиль) і з'являється задишка (хоча ще недавно підйом по сходах відбувався без зусиль). І навіть у таких обставинах багато хто спочатку звертаються до лікаря, і тільки потім (нерідко з подачі того ж лікаря) — до спортивного тренера.

Що стосується вікових змін і недоліків фігури, то навіть вони не завжди стають приводом для походу у спортзал. Адже навіть дуже дорослим людям так хочеться іноді прикинутися маленькими і нетямущим, а по суті — «сховати голову в пісок». Як кажуть, якщо жінка дуже хоче тістечко, то вона зуміє переконати себе, що воно дієтичне. А якщо тій жінці з видатним хистом самонавіювання дуже не хочеться потіти в спортзалі, вона заспокоює себе тим, що у неї «кістка широка», «всі в роду були товстенькими» і взагалі вона «красуня». «Товстіють від років, а не від котлет», «в жіночому тілі мусить бути за що потриматися» — з тієї ж опери. Але дозвольте, а як же бути, коли навіть обійняти важко, не те що «потриматися».

І жінки, і чоловіки в рівній мірі схильні лінуватися. На противагу їм існують люди з діаметрально протилежним поглядом на світ. Вони займаються спортом із задоволенням і на совість, присвячуючи тренувань по 3-4 вечори на тиждень, а часом і весь вільний час. Це можна було б назвати правильним, якщо б не типовий ефект перетренованості, вигоряння, втоми — назвати можна як завгодно. Але суть залишається одна: через деякий час інтенсивних тренувань вони вже не біжать в спортзал вистрибом, а йдуть за звичкою, а ще пізніше — за необхідності. Таким людям, щоб не зірватися і не кинути спорт остаточно, потрібна нова мотивація. Виходить, що стимул для занять спортом потрібний всім: і тим, хто вже досяг певних результатів, і тим, хто тільки починає, і особливо тим, хто ще планує почати.

Спортивна мотивація, або як змусити себе зайнятися спортом
Загалом, у кожному з нас, незалежно від віку, зовнішніх даних і ступеня залучення в спорт, постійно борються протилежні прояви натури. Активність і лінь, практика і теорія, світла і темна сторона. Але рано чи пізно відкладати «на завтра» стає не можна, і ви вирушаєте в тренажерний зал, на пробіжку, на шейпінг, йогу, пілатес або просто у двір на турніки. Який би вид фізичного навантаження ви не обрали, та до початку і в процесі вам знадобитися мотивація: стартова, додаткова, головне — ефективна. Якщо всередині себе ви її не знаходите, спробуйте пошукати в цьому списку:

 • Красиве тіло. Що не кажи, а немає людини, який не хотів би виглядати привабливо. І підтягнута фігура — це один з основних критеріїв краси. Тим більше, що спортивна статура останнім часом знаходиться на піку моди. Займаючись спортом, ви будете отримувати компліменти від оточуючих і задоволення від власного відображення в дзеркалі!
 • Сила і витривалість. Цінність цих якостей непреходяща, але у сучасних чоловіків набагато менше необхідності, а значить, і шансів їх розвивати в повсякденному житті. Займаючись спортом, ви зможете легко підхоплювати на руки улюблену дівчину, захистити її від хуліганів під час пізньої вечірньої прогулянки і без зусиль пересувати меблі у квартирі — загалом, почнете викликати захоплення і небезпідставно пишатися собою!
 • Модний одяг. Більшість стильних фасонів добре виглядають на стрункій фігурі, не кажучи вже про вечірніх сукнях з відкритою спиною, нижній білизні і купальниках. Займаючись спортом, ви не тільки зможете вибирати будь-який одяг на свій смак, але ще й носити її будете із задоволенням, демонструючи прекрасну поставу, плоский живіт і гладку шкіру. До речі, спортивна форма теж буває дуже красивою!
 • Особисте життя. Активні і підтягнуті люди завжди мають більше шансів на успіх у представників протилежної статі, це закладено в нас генетично. Та й з естетичної точки зору стрункі жінки і м'язисті чоловіки справляють найкраще враження. Займаючись спортом, ви зможете привернути увагу того, хто вам подобається, або заново закохати в себе постійного партнера. Готуйтеся ловити на собі захоплені погляди оточуючих і отримувати запрошення на побачення!
 • Гарний настрій. Після правильно проведеної тренування спортсмени, всупереч логіці, не відчувають втому, а бадьорість і прилив сил. Фізичне навантаження змушує тіло виробляти ендорфіни — гормони радості і задоволення. Займаючись спортом, ви будете радіти життю і регулярно підвищувати собі настрій і самим фактом чергового тренування, і її видимими результатами!
 • Кумир. Багато успішні спортсмени зізнаються, що в дитинстві захоплювалися відомою особистістю і мріяли досягти таких же висот. Для звичайних людей кумирами стають зірки кіно та музики, які стежать за собою і на фотографіях в таблоїдах і глянці перебувають у відмінній формі. Займаючись спортом, ви зможете наблизитися до свого ідеалу, яким би він не був. Повторити рекорд кумира-спортсмена або виглядати на пляжі в бікіні не гірше, ніж топ-модель!
 • Антиприклад. Мотивація «від протилежного» — теж потужний аргумент в користь занять спортом. Подивіться на подружку зі складками в тому місці, де повинна бути талія, або на приятеля з тоненькими ручками, де передбачаються біцепси. Нехай страх перед перспективою виглядати так само направить вас в спортзал. Займаючись спортом, ви завжди будете виглядати краще, ніж ті, хто ігнорує фізичні вправи!
 • Заздрість оточуючих. Що гріха таїти, для багатьох можливість покрасуватися і продемонструвати перевагу над іншими — найкраща мотивація. Це не обов'язково афішувати, але якщо такий аргумент діє у вашому випадку — використовуйте його по повній! Займаючись спортом, ви напевно будете виглядати і відчувати себе краще, ніж ті, хто так і не зміг змусити себе дійти до спортзалу. Тільки намагайтеся викликати білу, а не чорну заздрість, і не зловживайте самолюбуванням!
 • Здоров'я. Самопочуття рідко турбує зовсім молодих людей, але з віком вони починають замислюватися про здоров'я. З появою дітей хочеться мати більше сил на активні ігри з ними. А ще пізніше — в здоров'ї дожити до самостійності онуків. Займаючись спортом, ви значно збільшуєте свої шанси на те, щоб навіть у похилому віці добре виглядати, не скаржитися на здоров'я і станцювати вальс на весіллі у правнучки!
 • Нагороди. Спорт нерозривно пов'язаний з змаганнями. Переможці отримують нагороди, премії і загальну повагу. Це один з найбільш потужних мотиваторів для людей, що люблять схвалення і прагнуть до нього. Займаючись спортом, навіть не професійним, ви зможете брати участь у змаганнях, які проводяться регулярно спортивними клубами та секціями, а також громадськими і муніципальними організаціями (кроси, аматорські забіги і запливи) або просто обганяти всіх в гонитві за що йде автобусом!
 • Симпатичний тренер. Співробітники спортзалів і наставники в спортивних секціях часто виявляються дуже привабливими людьми. До того ж, вони уважно ставляться до своїх підопічних, підтримують і консультують їх, а це — вже досить близьке спілкування. Займаючись спортом, ви отримуєте шанс не тільки регулярно бачитися з приємним вам людиною і підтримувати його інтерес до вас, освоюючи нові вправи і нарощуючи свої спортивні досягнення!
 • Самодисципліна необхідна для підтримки спортивного режиму. Вона стосується графіка тренувань, раціону харчування і способу життя загалом. Деколи для того, щоб взяти себе в руки і почати нове життя, не вистачає буквально одного шматочка «пазла». Займаючись спортом, ви відрегулюєте свій розпорядок дня, напевно почнете правильно харчуватися (щоб вистачило сил на тренування) і привчіть себе робити те, що треба, замість того, що не можна, але дуже хочеться!
 • Заняття по душі. Зовсім відмовляти собі у відпочинку теж не можна — тільки нехай це буде відпочинок морально-психологічний. Для цього потрібно всього лише ознайомитися з великим списком напрямків, які пропонують сучасні фітнес-клуби, і вибрати найбільш приємний. Займаючись спортом, який вам дійсно подобається, ви не будете змушувати себе і йти на тренування через силу. Кожного разу це буде маленьке свято і порція позитивних емоцій!
 • Економія. Тривалі абонементи в спортивні зали при перерахунку на одне тренування виявляються вигідніше, ніж короткострокові. Тим не менше, одним махом доведеться викласти чималу суму. Займаючись спортом в клубі за річним  абонементом, ви будете знати, що вклали гроші у власні здоров'я і красу, а кожне тренування — це належні дивіденди. Зрештою, вам буде просто шкода пропускати сплачені наперед заняття!
 • Дружба. Екстравертам набагато цікавіше виконувати рутинні справи за компанію, а самотність пригнічує в них навіть існуючі пориви до дії. Займаючись спортом разом з друзями, ви поєднайте приємне з корисним і завжди будете в хорошій компанії. Крім того, ви зможете підтримувати одне одного, а пропускати тренування буде соромно перед іншими!

 

Відверто кажучи, всі люди в глибині душі хочуть стати краще: зокрема, почати правильно харчуватися і займатися спортом. Але мотивація одного може залишити байдужим іншого, і навпаки. Різні цілі, різний досвід, різний характер — тому і мотивувати себе на спорт потрібно індивідуально. Хоча це зовсім не заважає вам дивитися надихаючі фільми і читати блоги з історіями успіху. Повісьте на видному місці картинку, яка символізує ваш спортивний успіх, і з кожним днем вважайте, що трохи наблизилися до цього образу. Удачі вам, сил і натхнення, щоб займатися спортом!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


чотири − = 2

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.