Головна / Електроніка / Як користуватися GPS-навігатором

Як користуватися GPS-навігатором

GPS-навігатор — зручний електронний пристрій, який з успіхом використовують жителі великих міст, туристи, рибалки та мисливці. Прилад дозволяє визначити місце розташування і відображає його на вбудованій карті місцевості. Щоб навігатор був корисним, необхідно ознайомитися з його функціями і навчитися правильно використовувати пристрій. 

Вам знадобиться

  • Інструкція по використанню GPS-навігатора.

Інструкція
1. Усвідомте принцип роботи навігатора. Вбудований в нього супутниковий приймач приймає сигнал, розшифровує його і визначає місцезнаходження пристрою відносно прийнятої системи координат. GPS-приймач працює практично скрізь, за винятком місць, в яких є екрануючі перешкоди, наприклад, печери чи масивні будівлі. При обмеженому огляді сигнал супутника може бути слабким, що потребує більше часу для визначення положення.
2. Візьміть навігатор в руку так, щоб антена його виявилася спрямованою вгору. Окремі моделі пристроїв мають антену, здатну обертатися незалежно від стану всього приладу; у такому разі достатньо повернути вгору тільки саму антену.
3. Увімкніть прилад. На екрані з'явиться спеціальне табло пошуку супутників. Через деякий час навігатор почне отримувати дані, які відіб'ються на екрані. Така настройка займає зазвичай 1-3 хвилини. На відкритих ділянках визначення положення відбувається швидше.
4. Вивчіть інтерфейс вашої моделі навігатора. Зробити це зручніше, звіряючи положення елементів управління з інструкцією до приладу. Деякі кнопки мають декілька функцій, ваше завдання — запам'ятати основні з них. З часом інформація відкладеться у вас в пам'яті, а звернення до документації стане зайвим.
5. В екранному меню налаштуйте вид відображуваної інформації. Конкретні параметри залежать від моделі GPS-навігатора та докладно описуються в технічній документації до пристрою. Головне — налаштувати часовий пояс, вибрати систему координат і поставити одиницю виміру відстані, наприклад, кілометри.
6. По ходу проходження маршруту періодично переглядайте поточні дані, що відображаються на дисплеї, положення приладу, координати точки вашого перебування, траєкторію пройденого шляху.
7. Щоб зберегти координати будь-якої точки, натисніть та кілька секунд потримайте відповідну кнопку. За умовчанням GPS-навігатор зберігає в пам'яті маршрут.  Можливе включення режиму зворотного шляху, який вкаже пройдений маршрут. В цілому ж поводження з приладом в чомусь нагадує роботу з кишеньковим персональним комп'ютером.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


5 × = п'ятнадцять

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.