Головна / Авто та мото техніка / Як і чим чистити салон автомобіля?

Як і чим чистити салон автомобіля?

Підтримка салону вашого автомобіля в чистоті так само важлива, як і регулярні миття кузова. Чиста зовні машина з дуже брудним салоном всередині буде виглядати дуже безглуздо. Крім того, набагато краще і приємніше дихати чистим повітрям після очищення інтер'єру, ніж постійно вдихати пил, що переміщується по салону машини . Це спостерігав кожен, хто хоча б раз чистив салон свого автомобіля.
Чистку інтер'єру роблять перед очищенням екстер'єру. Перш за все вам потрібно видалити з салону все велике сміття і прибрати з нього всі предмети, які можуть утруднити процес очищення.

  • Дістаньте з салону килимки, які ви стелете під ноги. Якщо килимки гумові, то витрусіть з них великий бруд і помийте. Якщо тканинні, то великий бруд видаляється підходящої щіткою, а пил видаляється за допомогою пилососа.Далі визначаємо об'єм і почерговість робіт. Професіонали в цьому питанні слідують томі же принципом, як і при митті автомобіля. Чистимо все згори донизу.
  • Пластикові деталі в салоні можна протерти вологою ганчіркою. Ганчірка повинна бути злегка вологою, щоб вода з неї не потрапила в електричні ланцюги кнопок і важелів. З важкодоступних місць пил можна видалити куточком складеної ганчірки, або будь-якими відповідними тампонами, паличками для вух. Якщо до пилу зовсім не дістатися, її можна здути аерозольним балоном зі стисненим повітрям, який використовується для очищення комп'ютерів. Ніколи не користуйтеся сухою ганчіркою або паперовим рушником для очищення пластикового скла приладової панелі, тому що на ньому будуть залишатися численні подряпини. Протирайте його злегка вологою після гарного віджимання ганчіркою, або спеціальної автомобільною ганчіркою з мікрофібри. Після очищення панелей можете натерти їх спеціальними засобами (поліролями), щоб повернути їм первісний вигляд і блиск.
  • Після очищення пластикових поверхонь займіться сидіннями. Якщо вони обладнані знімними чохлам, то виперіть їх. Якщо оббивка сидінь не знімається, то її також потрібно пропилососити і при необхідності почистити хімічними засобами.
    Якщо ви щасливий володар шкіряної оббивки сидінь в автомобілі, то вам пощастило більше, ніж іншим, тому що дані сидіння потребують меншого догляду і довше зберігають гарний вигляд. Догляд за шкіряними сидіннями полягає в очищенні їх від пилу вологою ганчіркою і подальшій обробці спеціальними засобами, які будуть зволожувати і захищати шкіру.


  • Після цього потрібно пропилососити килимове покриття підлоги в автомобілі. Зробити це краще звичайним побутовим пилососом, тому що автомобільні недостатньо потужні. Для важкодоступних місць можна використовувати спеціальні насадки.
    Видалити бруд з підлоги, як і з будь-якої іншої ворсистою обивки салону можна як за допомогою спеціальних автомобільних засобів, так і за допомогою засобів побутової хімії. Тут діє дуже просте правило: все, що ви використовуєте вдома для чищення аналогічний поверхонь, може бути застосовано і в автомобілі.
    Наприклад, дуже хороших результатів можна досягти використовуючи ваніш для килимів і диванів. Серед засобів автохімії зверніть увагу на продукцію таких фірм як LIQUI MOLY, LAVR next, Expert. Для того, щоб очистити оббивку з допомогою даних засобів нанесіть миючий засіб, витримайте його згідно рекомендацій виробника і зберіть пилососом, або вологою ганчіркою.

Після чищення салону він повинен просохнути. В різну пору року це триватиме різну кількість часу. Якщо після сушіння залишаться вологі місця, можете досушити з феном.

Додаткові поради:

Щоб зберегти оббивку від вицвітання і розсихання клею, намагайтеся робити так, щоб під час стоянки в салон автомобіля проникало менше сонячного світла і салон менше нагрівався. Для цього ставте автомобіль в тінь і залишайте відкритими скла. Якщо ви живете в жаркому регіоні з великою сонячною активністю, можете наклеїти на скло спеціальну атермальную плівку, яка знизить проникнення теплових променів в салон.
Сили та час, витрачені на регулярне очищення салону автомобіля не будуть витрачені марно. Крім того, що ви самі будете отримувати почуття задоволення від чистого салону в процесі експлуатації автомобіля, це неодмінно буде оцінено потенційними покупцями вашої машини, якщо надумаєте її продавати.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


5 + п'ять =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.