Головна / Сад, город / Як боротися з основними шкідниками і хворобами огірків

Як боротися з основними шкідниками і хворобами огірків

Вирощуючи огірки, потрібно розуміти, що у цієї культури є різні шкідники та хвороби, які можуть завдати врожаю значний збиток. У боротьбі з ними допоможуть як хімічні засоби, так і натуральні, з використанням самих різних рослин.

 

Павутинний кліщ — найпоширеніший і досить небезпечний шкідник огірків. Він з'являється як на рослинах, що вирощуються як у закритому, так і у відкритому грунті. Ці шкідники обплутують своєю тонкою павутиною листя. Перша ознака появи цього шкідника — це утворення на листках невеликих світло-жовтих плям. Поступово жовтіє весь листок, а потім засихає.

Від павутинного кліща можна використовувати препарат на основі колоїдної сірки. Готують його так: у 10 л води розводять 50 г речовини і обприскують рослини після збору першого врожаю. Через тиждень обробку можна повторити.

Проти павутинного кліща часто використовують і народні засоби, наприклад, настій лушпиння цибулі. Готується він таким чином: двома літрами гарячої води заливають 200-250 г лушпиння цибулі і настоюють 48 годин, після чого проціджують, розбавляють водою в 2 рази і проводять обприскування.

Гарним засобом проти цього шкідника є і часниковий настій. Для його приготування 50 г зубків часнику заливають 10 л води, настоюють протягом 12 годин, потім проціджують і обробляють рослини. Таке обприскування можна проводити 3 рази через кожні 5 днів.

З усіх захворювань огірків прикоренева гниль є найпоширенішою. Зараження починається з листя, які спочатку в'януть, а потім засихають. Знизу стебла стають пухкими, набувають коричневий колір, а корені — бурий. Основна причина цього захворювання — неправильна агротехніка. Прикоренева гниль може виникнути із-за різких перепадів температури протягом доби, поливів холодною водою, перезволоження грунту, пізнього підгортання або підгортання холодною землею, надлишку мінеральних добрив. Все це є причиною для ослаблення рослин та зниження їх стійкості до захворювання.

Якщо на рослинах спостерігається в'янення листя, можна спробувати виправити ситуацію наступними заходами. Рослини необхідно укласти і пришпилити бадилля до ґрунту. Потім присипати вологою землею, підвищити температуру і вологість повітря. Ці дії допоможуть утворитися новому корінню. З їх появою потрібно збільшити шар грунту і внести підживлення органічними добривами, наприклад, коров'яком.

Не менш часто огірки пошкоджуються і борошнистою росою. На обох сторонах листа з'являються сіруваті плями, схожі на цвіль. Це захворювання з'являється зазвичай після тривалої вологої погоди, на протягах, при різкій зміні добової температури.

Після збору врожаю необхідно обприскати хворі і здорові рослини, а також грунт, стінки теплиці і проходи в ній розчином колоїдної сірки. Для цього беруть 50 г речовини і розводять в 10 л води. Позбутися від борошнистої роси можна, використовуючи настій коров'яку. Для цього четверту частину емальованого відра заповнюють коров'ячим гноєм і заливають водою до верху. Настоюють 4-5 годин, час від часу помішуючи розчин. Перед застосуванням проціджують і розводять водою в 2 рази. Обприскування проводять щотижня. Настій готують завжди свіжий і процедуру проводять тільки ввечері.

Важливо застосовувати в теплицях і профілактичні заходи проти шкідників і захворювань. До них відносяться: чередування культур, оновлення ґрунту та його знезараження, видалення бур'янів і прибирання рослинних залишків, а також дезінфекція теплиць та інвентарю.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× 4 = дванадцять

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.