Головна / Сад, город / Як боротися з фітофторозом картоплі

Як боротися з фітофторозом картоплі

Фітофтороз — одне із найбільш небезпечних і найбільш поширених захворювань картоплі. Зараження відбувається через дощову воду, яка, стікаючи по зараженим стеблах і листю, потрапляє в грунт, а також під час збирання картоплі.

Зрозуміти, що бульби картоплі заражені фітофторозом, відразу неможливо, це стане помітно тільки через 2-3 тижні після збирання врожаю. На бульбах з'являються тверді на дотик, як би вдавлені плями. З часом вони проникають всередину, що викликає гниття. При сприятливих умовах розвиток хвороби йде досить швидко. У підсумку, картопля, прибрана на зберігання разом з зараженими бульбами, може також заразитися. Щоб не допустити появу та поширення цього захворювання, необхідно дотримуватися чередування культур. Збудники фітофторозу можуть знаходитися в ґрунті, тому не рекомендується 2 роки поспіль вирощувати картоплю на одній ділянці.

При виявленні зараження поодиноких рослин, бадилля на них зрізають як можна нижче, виносять з ділянки і закопують або спалюють. Урожай з хворих рослин викопують у останню чергу, щоб не викликати зараження здорової картоплі. Бульби для подальшої посадки відбирають тільки здорові, без ознак різних захворювань. Якщо під одним кущем є хоча б одна хвора картоплина, то і всю картоплю з цього куща, не можна використовувати в якості посадкового матеріалу.

При масовому зараженні фітофторозом перед збиранням врожаю рекомендується обприскати рослини розчином мідного купоросу. Далі необхідно зрізати бадилля, винести з дільниці і спалити. На зараженому ґрунті можна вирощувати картоплю тільки через кілька років.

Викопаний урожай не слід прибирати на зберігання відразу, краще дати йому добре просохнути, а потім провести відбір заражених бульб. Їх також виносять за межі дачної ділянки і закопують глибоко в грунт, засипавши їх хлорним вапном. Без цих заходів хвора картопля стане джерелом захворювання.

При посадці навесні картоплин, навіть незначно уражених фітофторою, відбудеться зараження грунту. Разом із зростанням картоплі почне свій розвиток і грибок, що вражає молоді паростки і грунт. Тому, щоб виростити здоровий урожай картоплі, слід ретельно відбирати посадковий матеріал.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


7 + = десять

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.