Головна / Сад, город / Догляд за садовим газоном

Догляд за садовим газоном

Газон на дачній ділянці виконує відразу декілька функцій. Він прекрасно поглинає гази і пил, утримує грунт, служить хорошою дренажною системою. Крім того, газон є відмінним фоном для багатьох рослин. 

Щоб газон був у належній формі протягом багатьох років, потрібно підтримувати його стан, при необхідності усувати виниклі проблеми. А вони можуть виявитися в декількох варіаціях. По-перше, дуже часто навесні, після танення снігу, на газоні можна спостерігати шар старої втоптаної трави. Виглядає такий газон неохайним і занедбаним. Щоб позбутися такого явища і надати газону свіжий вигляд, необхідно скористатися газонними граблями, щоб зібрати всю стару траву. Таким чином у молодої трави з'явиться шанс прорости швидше, і незабаром газон вирівняється і знову набуде яскравий, насичений зелений колір. Зібрану траву можна використовувати для отримання компосту або в якості мульчі.

Газону необхідна і така процедура, як аерація. Вона дозволяє повітрю проникати вглиб газону, тим самим насичуючи його киснем. Це можна зробити спеціальним пристосуванням — аератором або звичайними садовими вилами, роблячи проколи на газоні.

Крім того, догляд за газоном включає в себе і підгодівлю. При внесенні добрив важливо враховувати висоту трави на газоні. Якщо вона досить висока, то газон, в першу чергу, рекомендується постригти, а вже потім проводити підживлення. Якщо ж спочатку внести добрива, а потім постригти газон, то разом зі скошеною травою віддалиться і велика частина добрив. Рекомендується використовувати комплексні добрива для газону. Підживлення проводять 3 рази за сезон: у травні, червні та липні.

При стрижці газону потрібно враховуватися висоту  шару, що скошується. Він не повинен бути більше 1/3 висоти трави. Якщо з'являються бур'яни на газоні, то їх слід вчасно видаляти. Протягом літа, із-за різкої зміни клімату, будь то спека або засуха, газон може захворіти. З-за нестачі азоту на траві часто з'являється рудий наліт. Це можна виправити шляхом внесення азотних добрив.

Доглянутий газон на садовій ділянці підкреслює красу і акуратність всього саду.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− 7 = нуль

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.