Головна / Електроніка / Чому букви на клавіатурі розташовані, як QWERTY і ЙЦУКЕН

Чому букви на клавіатурі розташовані, як QWERTY і ЙЦУКЕН

Скрізь, де є букви, що ми звикли бачити, що вони стоять в якомусь зрозумілою порядку. Наприклад, за алфавітом. Але на клавіатурі вони здавалося б знаходяться в повному безладі: QWERTY і ЙЦУКЕН зовсім не представляються нам знайомими словами. Щоб зрозуміти, чому це відбувається, треба зазирнути в історію. 

1. В такому дивному на перший погляд порядку літери розташував винахідник друкарської машинки «Remington 1» Крістофер Шолес. Перша така машинка вийшла в продаж в 1874 році. А всі моделі до цього були обладнані алфавітною клавіатурою. Просто друкарки, які швидко освоїли новий пристрій, занадто швидко друкували. Це призводило до «путанию» між собою недосконалих тоді молоточків машинки.
Шоль просто «перемішав» букви так, щоб найбільш використовувані букви знаходилися одна від одної подалі. Наприклад, «А» і «О» знаходяться в протилежних сторонах клавіатури.
Мета була досягнута — молоточки більше не перетиналися в траєкторіях. З часом конструктивна проблема зникла, а принцип розміщення клавіатури залишився.2. Друкарські машинки в Росії в 1870-х роках не виготовлялися. Вони поставлялися з-за кордону. Однак, літери були російські  і розташовані вони були іншим способом. Найбільш часті голосні вже в центрі: «А», «І», «О». А «Й» та «Ъ» на краях клавіатури. Так що можна вважати, що наша розкладка оптимальніша.3. Невже ніхто не перейнявся проблемою недосконалості QWERTY? Звичайно! Винахідників була маса. Одна з найкращих спроб — розкладку Дворака, винайдена вже в 1936 році. Вона на думку розробників на багато зменшує втому при роботі. 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


9 × = вісімдесят один

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.