Головна / Здоров'я / Алергія на кішку: чи потрібно позбавлятися від вихованця?

Алергія на кішку: чи потрібно позбавлятися від вихованця?

Кішки – чудові тварини, які живуть у багатьох будинках. На жаль, часом завести у себе такого вихованця любителі кішок не можуть із-за алергії на них. А буває і так, що непереносимість вихованця з'являється через кілька років спільного життя з пухнастим тваринам. У такій ситуації виникає серйозна проблема, адже розлука з чотириногим другом – це стрес для будь-якого господаря.

Але вирішити питання можна без застосування радикальних заходів. Для цього потрібно лише знати, як зменшити прояви алергії.

Прийнято вважати, що подразнюючими властивостями володіє саме котяча шерсть. Це не зовсім так. Справа в тому, що алергію викликає особливий білок, який знаходиться в слині, сальних залозах і сечі котів. Коли тварина вилизує себе, алерген потрапляє на її шерсть і разом з нею поширюється по дому.

Непереносимість цього білка може проявлятися по-різному. Найпоширенішими її симптомами є екзема, сльозотеча, чхання, набряк слизових оболонок. Знизити ці прояви або ж повністю позбутися від них можна за допомогою наступних способів:

  1. Стежити за тим, щоб у тварини не з'явилося бліх або кліщів.
  2. Впускати тварину не у всі приміщення квартири. Насамперед рекомендується заборонити їй входити до спальні.
  3. Регулярно добре провітрювати всі кімнати в будинку.
  4. Килими з довгим ворсом з будинку, де живе кішка, краще прибрати. Інші килимові покриття рекомендується часто і ретельно очищати.
  5. Кота рекомендується каструвати. Це зменшить у нього вироблення алергенного білка.

Тим, хто замислюється над придбанням кішки, але боїться, що тварина може стати причиною алергії, слід вибирати вихованця серед тварин зі світлою шерстю. Науково доведено, що такі кішки менш алергенні.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


4 + п'ять =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.