Головна / Електроніка / 6 порад, як сортувати фотографії

6 порад, як сортувати фотографії

Не дивлячись на уявну простоту, сортування фотографій може виявитися непростим заняттям. У сучасної середньої сім'ї вдома може знаходитися кілька цифрових камер і смартфонів, а також пк, ноутбук і планшет, на яких зібрані всі фотографії. Крім того, треба враховувати фотографії, які люди посилають вам на MMS, cкидають на сторінки Facebook, Instagram, VK та Однокласників. Фото є скрізь! Легко загубитися у всьому цьому, але якщо ви хочете упорядкувати свої фото так, щоб через кілька років мати можливість без проблем їх знайти, у нас є для вас 6 порад, які вам у цьому допоможуть.

foto

1. ГРУПУВАННЯ

Зберігайте ваші фотографії в одному місці. Пошук зображень, які можуть бути на декількох пристроях дуже дратує. Важко знайти потрібний знімок, коли він може бути на ноутбуці, а може на зовнішньому жорсткому диску, а, може на цьому старому комп'ютері, який ти закинув в підвал, бо він зламався? Рекомендуємо тримати всі зображення на одному комп'ютері, бажано з великим жорстким диском.

foto-1

Багато нових комп'ютерів мають жорсткі диски, на яких помістяться всі ваші фотографії, накопичені роками, а якщо у вас є така можливість, розгляньте придбання додаткового жорсткого диска (наприклад, розміром 2-3 терабайти). Якщо ви будете використовувати його тільки для фотографій, це забезпечить йому довгий термін служби. Виробіть у себе звичку зберігати фотографії в одному місці.

2. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ХМАРИ

Збереження ваших файлів на хмарах (віддалених серверах, з доступом через iнтернет) — це остання інновація в світі інформаційних технологій, але тримати на них всіх своїх фотографій не є гарною ідеєю. Деякі сайти, що пропонують цю послугу будуть зменшувати розмір ваших фотографій, що пов'язано з втратою якості і метаданих (так звані « дані про дані, такі як модель камери, дата зйомки або розташування).

foto-2

З-за цього, скинувши фотографії на ці сервери, не видаляйте оригінали, тому що після додавання файлу вагою 10 МБ на сервер, він може бути зменшений до 1 МБ, і, крім того, зменшується розподільча здатність фотографії. В інтернеті також є різні сервіси, такі як Snapfish і Flickr, які пропонують нам можливість зберігання фотографій, але так само це не повинно бути вашим основним місцем зберігання фотографій, через можливості зміни у договорі (щодо лімітів, оплати тощо).

Вашим основним місцем зберігання фотографій повинен бути настільний комп'ютер, а хмари і сервіси хостингу можна використовувати для відправки окремих фотографій друзям або в якості альтернативи.

3. ПАПКИ

Відповідна структура папок дуже важлива, якщо ви хочете, мати можливість згодом легко все знайти. Можливо ви про це не турбуєтесь, тому що ви використовуєте програму, яка автоматично сортує фотографії і дає можливість легкого пошуку, але чи буде ця програма доступною через 10 чи 20 років?

foto-3

Ви можете провести довгі години, змінюючи під себе налаштування програми, а за рік або кілька років, може виявитися, що ця програма більше не підтримується. Самий вірний спосіб, це використання мережевих папок і вкладених папок, що дозволить нам легше знайти конкретні фотографії, коли вони будуть потрібні.

Досить того, що при кожному перенесенні фотографій з ваших пристроїв на комп'ютер ви будете створювати папку, яка в назві буде мати всі важливі дані і полегшить подальший пошук. Можна використовувати у назві папки рік, місяць і день, так щоб знати точну дату з'йомки, наприклад, »20070710-20 Виїзд в Угорщину". Розробка у міру логічної системи папок і підпапок  може зайняти багато часу, але в цілому це варто зробити з огляду на економію часу пізніше

4. СУМЛІННІСТЬ

Регулярно перекидайте фото у сховище. Дуже легко забути про це і робити тільки тоді, коли у нас закінчиться місце під нові фотографії у фотоапараті, але і в цьому випадку треба вручну розкидати фотографії па декількох папках. Крім того, коли ви носите при собі фотоапарат, на якому у вас є цінні фотографії, то якщо з ним щось трапиться, ви втратите набагато більше, ніж просто камера. Варто скидати знімки на комп'ютер як можна частіше, щоб потім про це не забути. Навіть якщо у вас немає часу зробити сортування, ви можете назвати папку «20151104 – для сортування» і зробити це пізніше, коли ви будете мати більше часу.

foto-4

5. ТЕРМІН СЛУЖБИ ЗОБРАЖЕНЬ

Велику кількість фотографій із заходів можна знайти на різних сайтах соціальних мереж, таких як Facebook, Twitter або Instagram – можливо ви отримали фото на пошту, або через MMS? Скоріш за все ви самі неодноразово ділилися фото з друзями через різні онлайн сервіси. Але ми ніколи не знаємо, як довго цей сервіс буде онлайн.

foto-5

Особисто, коли я бачу фото, яке мені подобається, то зберігаю їх на жорсткому диску комп'ютера або на телефоні, тому що, коли ми скидаємо фотографію у Facebook, то дуже часто через деякий час про неї забуваємо. Якщо ви фанат колекціонування фотографій з різних подій, в яких брали участь, то перегляд фотографій, які викладають ваші друзі може бути, справжньою золотою жилою.

6. ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ

Остання, але найважливіша порада – робіть резервні копії. Без цього ви піддаєтеся ризику, що всі фотографії, які ви зберігаєте на одному диску можуть в один момент зникнути остаточно. Хтось може вкрасти ваш комп'ютер, диск може зіпсуватися і т. д. Але якщо ви маєте резервну копію, за збережність ваших фото можна не хвилюватися.

foto-6

Сподіваюся, що ці поради стануть вам у нагоді. Якщо у вас є свої ідеї, то поділіться ними в коментарях

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× 4 = двадцять чотири

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.