Головна / Медицина / 4 факти і 4 міфи про алергію!

4 факти і 4 міфи про алергію!

Чи можна позбутися алергії без лікування? Чи Правда, що атопія є захворюванням шкіри? У статті розглянуто найбільш розповсюджені факти і міфи про алергію!

Міфи про алергію

МІФ 1: Алергія виникає в дитячому віці

Це неправда, що алергія виникає в процесі росту. Алергія може з'явитися в будь-якому віці і не відомо точно, які фактори на це впливають. Лікарі припускають, що появі алергії може сприяти надмірна стерильність  та хімізація навколишнього середовища.

МІФ 2: Вдихувані алергени впливають на дихальні шляхи, а харчові алергени на травну систему

Часто так, але не завжди. Будь-які алергени, незалежно від способу потрапляння в наш організм, можуть викликати зовсім різні симптоми. Харчові алергени можуть викликати спазм бронхів, а інгаляційні алергени викликати висипання. Тому іноді так важко самому, тільки на підставі спостереженнь, діагностувати, на що у нас алергія.

МІФ 3: Атопія — це хвороба шкіри

Атопія — це вроджена схильність до алергії, тобто кожен алергик є атопиком, але не у кожного атопика є алергія. Непорозуміння виникає через розмовну назву «атопія», під якою розуміється  форма алергії, що зустрічається все частіше – атопічний дерматит (AD).

МІФ 4: Препарати з морською водою посилюють алергію

Навпаки, завдяки місцевим препаратам ми можемо очистити ніс, і тим самим позбавитися від дратівливих чинників. Особливо рекомендуються спреї на основі гіпертонічного розчину морської води, які очищають і зволожують слизову оболонку носа. При цьому вони не викликають роздратування, на відміну від ізотонічного розчину, крім того, акуратно знімають набряк слизової оболонки.

Факти про алергію

ФАКТ 1: Схильність до алергії є спадковою

Так, атопія успадковується. Зокрема, якщо обоє батьків є алергіком – тоді ймовірність може становити до 80%. Слід, однак, мати на увазі, що схильність до алергії може ніколи не перерости у алергію, на жаль, не відомо, як саме працює механізм виникнення алергії.

ФАКТ 2: Алергія може пройти сама

Це правда, але знову ж не відомо, що викликає позбавленя від алергії. Теорій багато, але жодна не підтверджена. Ясно одне, зафіксовано багато випадків спонтанного зникнення алергії. На жаль, іноді буває так, що алергія через кілька років повертається.

ФАКТ 3: Можна точно розрахувати виникнення алергічних реакцій

Це вірно, що в даний час вже проведені досить точні вимірювання концентрації пилку в повітрі, так що, принаймні, ви в змозі передбачити стан своєї алергії в найближчі дні, придбати ліки й діяти на випередження. Слідкуйте за авторитетними сайтами для алергетиків, тобто такими, що дають точні вимірювання концентрації пилку/грибів і беруть до уваги погодні умови. Ви також можете встановити додаток на свій телефон, тільки потрібно перевірити, для якої місцевості актуальні дані, що надходять.

ФАКТ 4: Алергію не можна вилікувати ліками

Це правда. Ми не можемо, використовуючи лікі, назавжди позбутися від алергії і, на жаль, нічого не вказує на те, щоб найближчим часом такий препарат буде створений. Досить гарні результати дає десенсибілізація, але при цьому алерген повинен бути точно визначений, і ще потрібно набратися терпіння, тому що процес цей тривалий. На жаль десенсибілізація не завжди дає ефект повного зникнення алергії. Так що алергію ми лікуємо симптоматично, як правило, приймаючи антигістамінні препарати, тому що саме виділення гістаміну в організмі є каталізатором неприємних симптомів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ 3 = десять

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.